implant zęba
Zdrowie

Ile kosztuje wstawienie implantu zęba?

Ubytki w uzębieniu nie są wyłącznie problemem estetycznym. Każdy usunięty ząb powinien zostać jak najszybciej uzupełniony sztucznym. W przeciwnym razie zwiększa się ryzyko utracenia kolejnych. Dzieje się tak dlatego, że w miarę upływu czasu pozostałe zęby zaczynają się coraz bardziej rozsuwać i przechylać, a następnie wysuwać z dziąsła. Znacznie łatwiej stają się ofiarą próchnicy i psują się – ostrzega lekarz stomatolog Marcin Nowosielski z gabinetu Mikrostomart w Opolu. Nie mówiąc już o tym, że luki w uzębieniu utrudniają codzienne życie i przyczyniają się do problemów z przeżuwaniem jedzenia. Na szczęście jest wiele sposobów na odzyskanie zębów, dzięki wstawieniu w miejsce ubytków ich sztucznych zamienników.

Nowoczesny gabinet stomatologiczny

Ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba?

Wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje implant zęba. Ceny są różne, a na jej wysokość wpływa wiele czynników. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością poniesienia niemałych kosztów i to nie tyko za sam implant. Z wstawieniem sztucznego zęba wiąże się wiele dodatkowych kosztów, które również trzeba brać pod uwagę, decydując się na tego typu rozwiązanie. W przypadku implantów do wyboru mamy tytanowe i cyrkonowe. Na rynku dostępnych jest kilkanaście systemów implantologicznych z różnych krajów, przez co ich ceny są bardzo zróżnicowane. W przypadku wstawiania sztucznego zęby trzeba ponieść koszty nie tylko samego implantu stomatologicznego, ale pełnej procedury implantologicznej.

Implanty zęzbów - Mikrostomart

Sam system implantów to cena od prawie dwóch tysięcy do czterech tysięcy złotych, a dotyczy to jedynie pojedynczej tytanowej śruby. Do tego dochodzą jeszcze koszty łącznika protetycznego/gojącej śruby. Kolejnym wydatkiem jest docelowa korona protetyczna. Standardowa korona metalowo-porcelanowa to koszt około 500 złotych wzwyż. W przypadku modelu, do produkcji którego użyto stopu złota, cena będzie jeszcze wyższa. Za pełnoceramiczną koronę na cyrkonię przyjdzie nam zapłacić mocno ponad tysiąc złotych i więcej. Łącznik tytanowy – od 700 złotych, łącznik cyrkonowy – od 1000 złotych. Za sam implant tytanowy zapłacimy od około 2000 złotych, cyrkonowy – od 2600 złotych.

Z kosztów dodatkowych trzeba doliczyć konsultację implantologiczną, w cenie stu złotych i obrazowanie radiologiczne w wysokości 150 złotych. Samo wszczepienie implantu to wydatek z rzędu ponad 1800 złotych, a przygotowanie i założenie korony na implant – od półtora tysiąca złotych.

Pojedyncze implanty to nie jedyne z dostępnych rozwiązań. Do dyspozycji są zwykłe korony w mostach, sztuczne zęby na włóknach szklanych, korony na korzeniach pozostające w dziąśle lub proteza mocowana na implantach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *